Firma

Zalanie przez sąsiada, czy w skutek awarii sieci wodno­kanalizacyjnej może przydarzyć się każdemu z nas. W takich pomieszczeniach powstają idealne warunki wilgotnościowe do rozwoju grzybów i bakterii. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach zaatakowanych przez grzyby może prowadzić do wielu schorzeń, a nawet nowotworów. Dlatego też należy jak najszybciej, dogłębnie osuszyć mury i posadzki.

Murowanie, kładzenie tynków czy wylewek, wymagają użycia dużych ilości wody, która niestety nie znika z chwilą zakończenia danego etapu prac i często uniemożliwia podjęcie dalszych. Domowe sposoby osuszania, takie jak nagrzewanie zawilgoconych pomieszczeń i ich ścian – nie usuną nadmiernej wilgoci, lecz spowodują jej wnikanie w głąb. Jedyną skuteczną metodą osuszenia wilgoci technologicznej jest użycie osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów.

Czasem jednak, określenie źródła wilgoci nie jest oczywiste, bowiem może mieć ona bardzo różne przyczyny, począwszy od dawnego niedosuszonego zalania, a skończywszy na podwyższonej higroskopijności materiałów budowlanych. Typowymi oznakami wilgoci są zbutwiałe wykładziny podłogowe i listwy przyścienne oraz wykwity solne na powierzchni ścian. Chcąc na stałe wyeliminować wilgoć, należy zlokalizować i usunąć jej bezpośrednią przyczynę.

Już ponad 10 lat pomagamy naszym Klientom uporać się z nieprzyjemnymi skutkami oddziaływania wody na budynki. Tak długa obecność na rynku zaowocowała ogromnym doświadczeniem i uznaniem zarówno u osób prywatnych, jak również i firm. Zrealizowaliśmy bardzo wiele projektów w zakresie izolacji budynków (zabezpieczenie prewencyjne) oraz osuszania nieruchomości.

Firma to nie tylko nowoczesny sprzęt i wiedza, ale także znająca się na rzeczy i zaangażowana ekipa ludzi. Mamy to szczęście, że w naszym przypadku jedno idzie w parze z drugim.